מחקרים

פמרוולומאב (Pamrevlumab) לטיפול בפיברוזיס ריאתי אידיופתי

במחקר הפאזה 3, ZEPHYRUS-1, לא הודגם כי התרופה יעילה מאינבו בהיבט ירידה ב-FVC ועיכוב התקדמות מחלה

חברת FibroGen הודיעה לפני מספר ימים על ממצאים ממחקר הפאזה 3, ZEPHYRUS-1 אשר בחן את השימוש בתרופה חדשנית בשם פמרוולומאב כטיפול בפיברוזיס ריאתי אידיופתי (IPF). המחקר בוצע במתכונת אקראית וכפולת סמיות. במסגרת המחקר, בו השתתפו 356 חולים, בוצעה השוואה בין פמרוולומאב לבין אינבו. פמרוולומאב הינו נוגדן אשר פותח על ידי חברת FibroGen אשר מעכב את הפעולה של connective tissue growth factorי(CTGF), פקטור המעורב באופן תדיר במחלות פיברוטיות ופרוליפרטיביות.

תוצאות המחקר הדגימו כי הטיפול עם פמרוולומאב לא שיפר באופן מובהק, לעומת אינבו, את התוצא העיקרי של המחקר שהוגדר כשינוי ב-FVC בשבוע 48 לטיפול. הירידה הממוצעת ב-FVC בשבוע 48 הייתה 260 מיליליטר בקבוצת ההתערבות לעומת 330 בקבוצה שקיבלה אינבו (p=0.29). בנוסף, במחקר לא הודגם כי פמרוולומאב יעילה בהיבט השגת התוצא המשני שהוגדר כזמן עד להתקדמות מחלה (יחס סיכויים, 0.78; רווח בר-סמך 95%: 0.52-1.15).

באנליזת הבטיחות של המחקר נמצא כי פמרוולומאב בטוחה ונסבלת היטב על ידי המטופלים. רוב תופעות הלוואי היו קלות או בינוניות. תופעות לוואי קשות נצפו ב-28.2% מהמשתתפים בקבוצת הפמרוולומאב ו-34.3% מהמשתתפים בקבוצת האינבו.

לאור התוצאות המאכזבות מחקר הפאזה 3, ZEPHYRUS-2, אשר מהווה מחקר המשך של המחקר הנוכחי יופסק בעת הזו.

מקור:

FibroGen Announces Topline Results from Phase 3 ZEPHYRUS-1 Study of Pamrevlumab for the Treatment of Idiopathic Pulmonary Fibrosis

למידע נוסף על פיברוזיס ריאתי לחצו כאן

נושאים קשורים:  מחקרים,  פיברוזיס ריאתי,  pamrevlumab,  פמרוולומאב,  תפקודי ריאות